Suur-Sõjamäe tänava äärde kerkib uus logistika- ja kaubanduspark – Tallinna Äripark

Tallinna Lennujaama lennuradade idapoolse osa ning COOP Eesti Keskühistu logistikakeskuse vahele, Suur-Sõjamäe tänava äärde on peagi kerkimas uus logistika- ja kaubanduspark – Tallinna Äripark. Täna on piirkonna taristutööd lõppenud ning tehakse ettevalmistusi esimeste hoonete ehituseks aadressil Laanemetsa tee 2 (lao- ja tootmishoone) ja Laanemetsa tee 5 (stock-office stiilis äripinnad).

Tallinna Äripargil on strateegiliselt suurepärane asukoht, mis võiks olla huvi pakkuv nii ladustajatele, tööstustele kui ka kauplejatele. Tegu on kiirelt areneva äripiirkonnaga, kust vaid mõne minuti kaugusele jääb Ülemiste keskus oma ärihoonete ja kaubandusega. Tulevikus hakkab piirkonda mõjutama valmiv Rail Balticu trass koos esindusjaamaga lennujaama veerel.

Kaubavedude seisukohast on valmiv äripark logistiliselt mugavas piirkonnas, asudes Muuga sadamast ca 18 km ja kesklinnas paikevast D-terminalist näiteks ca 10km kaugusel.  Paldiski Lõunasadamast pääseb siia mugavalt Tallinna ringteed mööda. Tallinna Äripark on otsekui väravaks kaubavoole, mis suunatud teenindama Tallinna piirkonna kliente. Oluline on rõhutada, et Tallinna Äripargini on võimalik kohale jõuda ka Tallinna ühistransporditeenuseid kasutades. Busside lõpp-peatus asub täna uuest logistika- ja kaubanduspargist väikese jalutusteekonna kaugusel.

Tallinna Äriparki on planeeritud 10 eraldi kinnistut pindalaga kokku 66 000 m². Siia lisanduvad veel täiendavalt teede kinnistud. Ehitiste aluseks pinnaks on planeeritud kuni 39 000 m². Hoonete kõrgused jäävad vahemiku 7-16 meetrit (2- kuni 3-korruselistena), mis lahendab ka kõige nõudlikumate üürnike vajadused.

Tallinna Äripargi katuse alla sobivad väikesed ja keskmised tootmis-, logistika-, müügi- ja teenindusettevõtted, kelle pinnakasutus jääb vahemikku 350 kuni 1500 m².  Suurema territooriumi vajadusega üürnike jaoks on võimalik liita ka kõrvuti asuvaid kinnistuid ning rajada hooneid pinnaga 2500-10 000m2.

Miks eelistada Tallinna Äriparki? 

  • Logistiliselt parim asukoht – Tallinna Äripargist on kiire ligipääs nii Tallinna keskusele kui peamistele riiklikele maanteedele ning seda ka vastupidi.
  • Lihtne ligipääsetavus – Tallinna Äriparki on uue ehitatava liiklussõlme kaudu lihtne ligi pääseda niisõiduautodel kui kaubikutel ja veokitel.
  • Ühistransport lähedal – Ühistranspordi kasutajatele on vahetus läheduses bussipeatused. Mööda kergliiklusteed saab liikuda ratta või elektritõukerattaga.
  • Kaasaegsed lahendused – tänapäevane disain, kaasaegsed ehituslahendused ning – materjalid, mida kohandatakse üürnike soovidele vastavalt.
  • Päikeseenergia kasutamine – lahendused katustel kuni 2,3MW.
  • Mugav parkimine – Parkimiskohti on Tallinna Äripargi territooriumil kuni 800 sõidukile.
  • Tööjõud lähedal – Ümbruskaudsed piirkonnad (Tallinna kesklinna, Lasnamägi, Peetri, Rae, Maardu jne) on koduks ligikaudu 200 000le inimesele.
  • Igapäeva teenused – Töötajatele on jalutuskäigu kaugusel igapäevased teenused nagu toitlustamine jms.
  • Usaldusväärne arendaja – Domus Kinnisvaral on 2022.a. seisuga lõpetatud ja töös olevaid arendusprojekte kokku 40 hoonet kogupindalaga ligikaudu 40 000m2.

Küsi enda ettevõtte jaoks sobivat lahendust meie maaklerilt:

Kaido Elram / +372 53 005 441 / kaido.elram@domus.ee